Puchar Kontynentalny w skokach: Maciej Kot otarł się o podium

Puchar Kontynentalny w skokach: Maciej Kot otarł się o podium

Maciej Kot (fot. Sławek/Wikipedia)
Maciej Kot zajął piąte miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Zawody wygrał Norweg Kenneth Gangnes, który uzyskał najdalsze odległości w obu seriach.

Gangnes skoczył na odległość 137 i 137,5 m i otrzymał łączną notę 276,3 pkt. Drugie miejsce zajął Słoweniec Jaka Hvala (261,7 pkt), a trzecie Austriak Wolfgang Loitzl (253,3 pkt). Kot w pierwszej serii wylądował na 134 m, co dało mu trzecią pozycję. W drugiej spadł jednak o dwie lokaty po skoku na 125,5 m (nota 244,6 pkt).

Ósme miejsce zajął Krzysztof Miętus, 25 - Klemens Murańka, 45 - Bartłomiej Kłusek, 47 - Tomasz Byrt, a 71 - Grzegorz Miętus. 28 grudnia odbędzie się drugi konkurs w Engelbergu. Po nim trener reprezentacji Łukasz Kruczek ogłosi pełną kadrę na Turniej Czterech Skoczni. Na razie pewni startu mogą być Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.