Puchar Kontynentalny w skokach: ósme miejsce Macieja Kota

Puchar Kontynentalny w skokach: ósme miejsce Macieja Kota

Maciej Kot (fot. Sławek/Wikipedia)
Maciej Kot zajął ósme miejsce w konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich w szwajcarskim Engelbergu. Na pierwszej pozycji uplasowali się ex aequo Norweg Kenneth Gangnes i Austriak Wolfgang Loitzl - obaj uzyskali łączną notę 242,9 pkt.

Gangnes prowadził po pierwszej serii odległością 131,5 m. W drugiej osiągnął 126,5 m. Loitzl, który po pierwszej serii był trzeci skacząc 128 m w drugiej lądował o dwa metry dalej i zrównał się z notą punktową z Norwegiem. Kot w pierwszym skoku osiągnął 125,5 m i został sklasyfikowany na siódmej pozycji. W  drugim skoku poprawił się o metr, ale w klasyfikacji końcowej konkursu zajął ósmą lokatę. Z kolei Krzysztof Miętus z 15 pozycji po pierwszej próbie (121,5 m) awansował na 10 lądując w drugim skoku na 127,5 m.

Żaden z czwórki pozostałych Polaków startujących w konkursie nie  awansował do finałowej "30". Bartłomiej Kłusek sklasyfikowany został na 32 miejscu (118 m), Klemens Murańka na 40 (116,5 m), Grzegorz Miętus na 45 (115 m), a Tomasz Byrt na 49 (113 m). Dwa kolejne konkursy Pucharu Kontynentalnego odbędą się w słoweńskim Kranju 7 i 8 stycznia.

W klasyfikacji generalnej liderem jest Austriak Michael Hayboeck z  dorobkiem 542 pkt we wszystkich rozegranych ośmiu konkursach. Drugi jest Norweg Gangnes - 473 pkt (8 konkursów), a trzeci jego rodak Atle Pedersen Ronsen - 410 pkt (6 konkursów). Z Polaków najwyżej - na szóstej pozycji plasuje się Aleksander Zniszczoł - 213 pkt (6 konkursów), na 11 Tomasz Byrt - 163 pkt (7), a na 23 Maciej Kot - 77 pkt (2).