Manchester United przegrał z outsiderem! Zepsute urodziny Fergusona

Manchester United przegrał z outsiderem! Zepsute urodziny Fergusona

Manchester United nie dał rady ostatniej drużynie w tabeli. I to w dniu 70 urodzin Alexa Fergusona! (fot. Simon Bellis / Newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Mistrz Anglii Manchester United doznał sensacyjnej porażki u siebie z ostatnim dotychczas w tabeli Blackburn Rovers 2:3 w meczu 19 kolejki ekstraklasy. W ten sposób "Czerwone diabły" zepsuły urodziny trenerowi Aleksowi Fergusonowi, który 31 grudnia skończył 70 lat.
Spotkanie na Old Trafford od początku układało się po myśli piłkarzy gości. W 51 minucie piłkarze Blackburn prowadzili już 2:0, a oba gole zdobył Nigeryjczyk Yakubu Aiyegbeni, który w obecnym sezonie ma na koncie 12 trafień. Między 52 i 62 minutą podopieczni Fergusona odrobili straty dzięki świetnie spisującemu się ostatnio Bułgarowi Dymitarowi Berbatowowi. Ostatni cios zadali jednak piłkarze Rovers - w 80 minucie Grant Hanley wykorzystał błąd golkipera MU Davida De Gei i ustalił wynik.

To dopiera druga porażka "Czerwonych diabłów" w tym sezonie i trzecie zwycięstwo odniesione przez piłkarzy Blackburn.

W innym meczu 19 kolejki ekstraklasy Arsenal Londyn z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrał z Queens Park Rangers 1:0 po bramce Robina van Persiego. Arsenal zajmuje obecnie czwarte miejsce w lidze - do prowadzącego Manchesteru City (który rozegrał o jeden mecz mniej niż Londyńczycy) traci 9 punktów.