Wybiegli w starym roku, dobiegli - w nowym

Wybiegli w starym roku, dobiegli - w nowym

(fot. sxc.hu) Źródło:FreeImages.com
Bogumił Podleśny z klubu LZS Charlęż koło Lublina został zwycięzcą 17. biegu sylwestrowo-noworocznego, jedynego w Polsce, który rozpoczynał się w ostatnim dniu roku 2011, a kończył w pierwszym - roku 2012. Kilkadziesiąt osób pokonało sześciokilometrową trasę.
Na drugiej pozycji uplasował się Stanisław Marzec (Agro Natura Nałęczów), pomysłodawca i organizator zawodów. - Po raz pierwszy w historii imprezy mieliśmy tak dobrą pogodę - ciepło i bez śniegu. Także po raz pierwszy zdarzyło się, że na podium stanęły... dwa "miesiące", bowiem za mną finiszował Kamil Maj - powiedział Marzec.

Na dystansie jednego kilometra zwyciężyli Krzysztof Misiurek i Magdalena Pienicka z Lublina. Trzecie miejsce zajęła Ewa Piech, której mąż Krzysztof, pracownik naukowy Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu w Białej Podlaskiej warszawskiej AWF, startował na dłuższej trasie.