Alpejski PŚ: Schild znowu najlepsza w slalomie

Alpejski PŚ: Schild znowu najlepsza w slalomie

Marlies Schild wygrała w Zagrzebiu, fot. Wikipedia
Marlies Schild wygrała w Zagrzebiu slalom alpejskiego Pucharu Świata. Austriaczka, która w obecnym sezonie jest niepokonana w tej konkurencji, wyprzedziła aż o 1,40 s Słowenkę Tinę Mazę oraz o 2,27 swoją rodaczkę Michaelę Kirchgasser.
Taka sama kolejność była po pierwszym przejeździe. Liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Lindsey Vonn zajęła dziewiąte miejsce.

30-letnia Schild - aktualna mistrzyni świata w slalomie - wygrała w obecnym sezonie wszystkie dotychczas rozegrane zawody w tej konkurencji (pięć), za każdym razem w imponującym stylu. Poprzednim razem triumfowała w czwartek w austriackim Lienz.

W stolicy Chorwacji startowała Aleksandra Kluś (AZS AWF Katowice). W pierwszym przejeździe zajęła 43. miejsce, ze stratą 4,57 s do liderki, i nie zakwalifikowała się do finałowej serii.