Liverpool na kolanach - Manchester City tryumfuje

Liverpool na kolanach - Manchester City tryumfuje

Piłkarze Manchesteru City mieli 3 stycznia powody do radości (fot. Simon Bellis / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Manchester City wygrał na własnym boisku z Liverpoolem 3:0 i umocnił się na pozycji lidera piłkarskiej ekstraklasy Anglii. Przy pierwszym golu dla gospodarzy fatalnie interweniował hiszpański bramkarz gości Jose Reina. Manchester City z dorobkiem 48 punktów prowadzi w tabeli Premier League.
W 11 minucie Reina przepuścił piłkę pod pachą po niezbyt mocnym strzale Argentyńczyka Sergio Aguero, który w ten sposób zdobył czternastego gola w  tym sezonie. Krótko przed przerwą nie popisali się z kolei defensorzy Liverpoolu, bowiem po dośrodkowaniu z  rzutu rożnego reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure bez problemu głową skierował piłkę do siatki. Goście zwietrzyli swoją szansę dopiero po drugiej żółtej i w  konsekwencji czerwonej kartce dla Garetha Barry'ego w 73 minucie. Jednak dwie minuty później stracili kolejną bramkę - James Milner pewnie wykorzystał rzut karny.

W innych meczach Tottenham Hotspur pokonał na własnym boisku West Bromwich Albion 1:0, a Sunderland zwyciężył na wyjeździe Wigan Athletic 4:1.