22 punkty Gortata nie pomogły "Słońcom"

22 punkty Gortata nie pomogły "Słońcom"

(fot. Wikipedia)
Zespół Phoenix Suns Marcina Gortata przegrał w Dallas z mistrzem ligi NBA Mavericks 89:98. Polak rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie, grał niespełna 38 minut i zdobył najwięcej punktów - 22. Miał także 10 zbiórek.

To pierwsze double-double (dwucyfrowy wynik w dwóch statystykach) Gortata w tym sezonie. Polski koszykarz spędził na parkiecie najwięcej czasu ze wszystkich graczy. O wyniku zadecydowała trzecia kwarta, kiedy Dallas odskoczyło drużynie z Arizony na jedenaście punktów - 77:66. Suns nie potrafili nawiązać walki i mieli wiele strat.

- Nie mieliśmy żadnych atutów w rękawie, a w zespole Mavericks świetnie zaprezentowali się rezerwowi. Z takimi rywalami nie można pozwolić sobie na chwile słabości, a nam się one zdarzyły - ocenił trener Suns Alvin Gentry.

W szeregach "Słońc" wyróżnili się również Steve Nash - 15 i Grant Hill - 14 pkt. Najlepszym zawodnikiem w ekipie rywali był MVP finałów poprzedniego sezonu Niemiec Dirk Nowitzki - 20 pkt. Dla niego było to  szczególne spotkanie, bo tysięczne w karierze. Zespół z Phoenix w szóstym meczu sezonu poniósł czwartą porażkę. Mavericks rywalizacji z Suns przed własną publicznością nie przegrali od  ośmiu spotkań.