Wielkie strzelanie Bayernu w Katarze

Wielkie strzelanie Bayernu w Katarze

Bayern Monachium - lider piłkarskiej ekstraklasy Niemiec - na inaugurację zgrupowania w Katarze pokonał miejscowy zespół Al-Sailiya SC 13:0. Aż pięć bramek w niewiele ponad pół godziny strzelił Chorwat Ivica Olic.

Pierwszego gola Bawarczycy zdobyli dopiero w 36. minucie po  uderzeniu Holendra Arjena Robbena. Przed przerwą wynik poprawili niemieccy kadrowicze Mario Gomez i Thomas Mueller, a po przerwie pokaz skuteczności zaprezentował Olic. Dwukrotnie na listę strzelców wpisali się Francuz Franck Ribery i Niels Petersen, a raz Diego Contento.

W najbliższych dniach Bayern zagra w Dausze z egipskim Al Ahly Kair, a  następnie w New Delhi z reprezentacją Indii. Do Niemiec wróci 11 stycznia.

Rundę rewanżową lider, który o trzy punkty wyprzedza Borussię Dortmund w składzie z Robertem Lewandowskim, Łukaszem Piszczkiem i  Jakubem Błaszczykowskim, rozpocznie 20 stycznia wyjazdowym spotkaniem z  zajmującą czwarte miejsce Borussią Moenchengladbach.