Radwańska wyrzuciła Wozniacki z turnieju! Półfinał dla Polki

Radwańska wyrzuciła Wozniacki z turnieju! Półfinał dla Polki

Agnieszka Radwańska górą (fot. Newspix)
Rozstawiona z numerem siódmym Agnieszka Radwańska wygrała z liderką rankingu tenisistek Dunką polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki 3:6, 7:5, 6:2 w ćwierćfinale turnieju WTA Tour na twardych kortach w Sydney (z pulą nagród 637 tys. dol.).
22-letnia Polka już na otwarcie meczu przełamała serwis rywalki, jednak chwilę później straciła swoje podanie. Kolejnego "breaka" zdobyła na 3:2, ale później przegrała cztery następne gemy i seta, gdy silniejsza fizycznie Wozniacki zaczęła się pewniej czuć w długich wymianach z głębi kortu. Wykazywała się niesamowitą regularnością, a Polka częściej popełniała błędy, na co wpływ miały też mocne podmuchy wiatru zmieniające kierunki lotu piłek.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Radwańskiej, która zdobyła "breaka" w czwartym gemie i chwilę później podwyższyła prowadzenie na 4:1. Od tego momentu jednak inicjatywę znowu przejęła Dunka, cierpliwie czekając na błędy rywalki. Ta taktyka znowu przyniosła zamierzone efekty i Wozniacki objęła prowadzenie 5:4. Jednak kolejne pięć gemów należało już do Polki, która wykorzystując piątego setbola wygrała partię 7:5 i  wyrównała stan meczu.

Dunka poprosiła o krótką przerwę, ale po powrocie na kort zupełnie zgubiła rytm. Pierwsze osiem wymian i zarazem dwa gemy rozstrzygnęła na swoją korzyść krakowianka, zanim straciła pierwszy punkt. Zrobiło się 2:2, ale w czterech następnych gemach lepsza była Radwańska, która zakończyła trwające dwie godziny i 38 minut spotkanie przy pierwszym meczbolu, przełamując serwis przeciwniczki bez straty punktu.

Był to siódmy pojedynek starszej z sióstr Radwańskich z Wozniacki, ale Polka odniosła dopiero drugie zwycięstwo - poprzednio okazała się lepsza za pierwszym razem, w lipcu 2007 roku w Sztokholmie. Dunka ma w dorobku 18 turniejowych zwycięstw - przy siedmiu po  stronie Polki - oraz blisko 12 milionów dolarów zarobionych w karierze (krakowianka wygrała dotychczas prawie siedem milionów). 21-latka z Odense jest numerem jeden w rankingu WTA od lutego ubiegłego roku. Po raz pierwszy została liderką 11 października 2010 r., po czym na krótko wyprzedzały ją Amerykanka Serena Williams i Belgijka Kim Clijsters.

W półfinale rywalką Radwańskiej będzie Białorusinka Wiktoria Azarenka (nr 3). Drugą finalistkę wyłoni mecz Chinki Na Li (4) z Czeszką Petra Kvitovą (2).