Boenisch wraca do gry

Boenisch wraca do gry

Sebastian Boenisch (fot. Roger Gorączniak/Wikipedia)
Po 14 miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją kolana na boisko powrócił piłkarz Werderu Brema i reprezentacji Polski Sebastian Boenisch. 24-letni obrońca wystąpił w towarzyskim spotkaniu z AZ Alkmaar (2:1), rozegranym przez Werder w tureckim Belek.

Zwycięstwo zapewniły Werderowi trafienia Turka Mehmeta Ekici i Austriaka Sebastiana Proedla. Gola dla holenderskiego zespołu zdobył z rzutu karnego Szwed Rasmus Elm. Boenisch pojawił się na murawie w 63 minucie, zmieniając piłkarza niemieckiej kadry Clemensa Fritza. To jego pierwszy występ od września 2010 roku.

Urodzony w Gliwicach Boenisch jako junior grał w reprezentacji Niemiec, a z drużyną do lat 21 zdobył w 2009 roku mistrzostwo Europy. Po namowach selekcjonera Franciszka Smudy zdecydował się jednak na występy w biało-czerwonych barwach. W polskiej drużynie narodowej zadebiutował 4 września w spotkaniu z Ukrainą (1:1). Trzy dni później zagrał po raz drugi - z  Australią (1:2).