Gerrard - i Liverpool jest od krok od finału Pucharu Ligi

Gerrard - i Liverpool jest od krok od finału Pucharu Ligi

Steven Gerrard (fot. Nigel Wilson/Wikipedia)
Piłkarze Liverpoolu pokonali na wyjeździe Manchester City 1:0 w pierwszym meczu półfinału Pucharu Ligi Angielskiej. W 13 minucie jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Steven Gerrard. Rewanż odbędzie się za dwa tygodnie w Liverpoolu.
W meczu w Manchesterze padł tylko jeden gol, mimo że oba zespoły miały po kilka dogodnych sytuacji. Brakowało im  jednak skuteczności lub dobrymi interwencjami popisywali się bramkarze -  Pepe Reina (Liverpool) i Joe Hart (Manchester City). W ćwierćfinale obie drużyny wyeliminowały londyńskie ekipy. Liverpool uporał się z Chelsea, a City - z Arsenalem Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego.

W drugiej parze półfinałowej piłkarze Crystal Palace pokonali na własnym stadionie Cardiff City 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w  43 minucie Anthony Gardner.