Zagłębie Lubin lepsze od pierwszoligowców

Zagłębie Lubin lepsze od pierwszoligowców

Przebywający na zgrupowaniu w Grodzisku Wlkp. piłkarze KGHM Zagłębia Lubin wygrali w meczach sparingowych z pierwszoligowymi zespołami Wartą Poznań 1:0 (0:0) i KS Polkowice 2:0 (2:0). W pierwszym meczu jedyną bramkę zdobył Szymon Pawłowski w 84. minucie, a w drugim gole strzelali Adrian Rakowski w 9 i Roman Sloboda w 31 minucie.

Były to pierwsze spotkania kontrolne rozegrane przez lubinian w  okresie przygotowań do wiosennej rundy rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy. Z Grodziska zespół wróci w przyszłym tygodniu, a już 25 stycznia drużyna wyjedzie na drugi obóz przygotowawczy - do tureckiego miasta Alanya.

Lubinianie z dorobkiem 13 punktów zajmują obecnie ostatnie, 16 miejsce w tabeli ekstraklasy.