50 gol Drogby dla reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej

50 gol Drogby dla reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej

Didier Drogba (fot. FOTO OLIMPIK / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Didier Drogba zdobył 50 bramkę w barwach reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Piłkarz Chelsea Londyn strzelił jubileuszowego gola w rozegranym w Abu Zabi towarzyskim spotkaniu z Tunezją wygranym przez WKS 2:0.

33-letni Drogba, który rozgrywał swój 78 mecz w kadrze narodowej, pokonał bramkarza rywali w 47 minucie wykorzystując rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym kapitana Tunezyjczyków Karima Haguiego. Tuż przed przerwą piłkarz Chelsea zaliczył także asystę, przy trafieniu swojego klubowego kolegi Salomona Kalou.

16 stycznia Drogba będzie miał kolejną szansę na poprawienie dorobku strzeleckiego. Wybrzeże Kości Słoniowej zmierzy się wtedy, także w Abu Zabi, w towarzyskim spotkaniu z Libią.

WKS i Tunezja przygotowują się obecnie do udziału w Pucharze Narodów Afryki, który rozpocznie się 21 stycznia w Gwinei Równikowej i Gabonie.