Hat-trick Messiego, Barcelona gromi Malagę

Leo Messi, fot. PAP / EPA/ZIPI
Barcelona pokonała na wyjeździe Malagę 4:1 w meczu 19. kolejki piłkarskiej ekstraklasy Hiszpanii. Trzy gole zdobył Lionel Messi. Mistrz kraju traci do Realu Madryt dwa punkty, ale "Królewscy" w niedzielę wieczorem podejmą Athletic Bilbao.
Praktycznie całe spotkanie w Maladze było pod kontrolą gości. Wyszli na prowadzenie w 33. minucie po bramce strzelonej głową przez Messiego. Natomiast trzy minuty po przerwie Alexis Sanchez dobił strzał Thiago Alcantary.

Dwa kolejne trafienia były już popisem umiejętności Argentyńczyka. W 51. minucie wykorzystał błąd Enzo Mareski i  po indywidualnej akcji zdobył swoją drugą bramkę w meczu. Trzecie trafienie zaliczył w 81. minucie, kiedy przebiegł z piłką przez niemal pół boiska i strzałem w tzw. długi róg pokonał bramkarza gospodarzy. Był to dla niego 22. gol w obecnym sezonie.

Piłkarze Malagi - zajmujący dziesiąte miejsce w tabeli - w 85. minucie zdobyli honorową bramkę za sprawą Salomona Rondona.