ME w biathlonie: Polacy nie popisali się w sprincie

ME w biathlonie: Polacy nie popisali się w sprincie

27 stycznia w słowackiej miejscowości Osrblie rozpoczęły się biathlonowe mistrzostwa Europy do lat 26. W pierwszej konkurencji sprincie juniorów i juniorek Polacy wypadli słabo, najwyżej sklasyfikowana była Monika Hojnisz - 21. miejsce.

W rywalizacji juniorek triumfowała Bułgarka Nija Dimitrowa z  czasem 21.09,3 i bezbłędnym strzelaniem. Hojnisz straciła do Bułgarki 2.00,6. Miała cztery niecelne strzały. Wśród juniorów zwyciężył Norweg Sjastad Vetle Christiansen z czasem 23.55,7 i jedną rundą karną za niecelne strzelanie, najwyżej z Polaków -  na 35. pozycji został sklasyfikowany Mateusz Zawół ze stratą 3.22,9 i  dwiema rundami karnymi.

Od 2009 roku w zawodach udział biorą biathloniści, którzy nie przekroczyli 26. roku życia. Oddzielnie rywalizują juniorzy. W ubiegłym roku we włoskiej Ridannie z biało-czerwonych najlepiej spisała się Monika Hojnisz, która w biegu juniorek na 12,5 km zajęła szóste miejsce. Zawodniczka UKS Lider Katowice również i tym razem weźmie udział w mistrzostwach.