Siatkarki z Dąbrowy zdobyły PP, zagrają w Lidze Mistrzów

Siatkarki z Dąbrowy zdobyły PP, zagrają w Lidze Mistrzów

Radość po zwycięstwie (fot. PAP/Piotr Polak)
Siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza pokonały w Radomiu Atom Trefl Sopot 3:1 (20:25, 25:18, 25:20, 26:24) w finałowym meczu Pucharu Polski Enea Cup 2012. To pierwszy triumf zespołu z Dąbrowy w historii tych zawodów.
Pierwszego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki sopockiego zespołu. Na drugą przerwę techniczną schodziły prowadząc 16:13. Wypracowanej przewagi nie roztrwoniły i wygrały 25:20. Jak się potem okazało były to tylko miłe złego początki.

Podrażnione siatkarki z Dąbrowy upust sportowej złości dały już w drugiej partii. Po m.in. seri6i zagrywek Belgijek Frauke Dirickx i Charlotty Leys zrobiło się 11:2 dla Tauronu. Trener Atomu Allessandro Chiappini próbował ratować sytuację wprowadzając na parkiet weterankę Dorotę Świeniewicz, ale na niewiele się to zdało. Jego drużyna przegrała drugiego seta 18:25.

Trzeci miał podobny przebieg. Druga przerwa techniczna nastąpiła przy prowadzeniu Tauronu 16:9, który wygrał ostatecznie 25:20.

Niezwykle emocjonująca okazała się czwarta partia. Siatkarki z Wybrzeża znów złapały rytm, a prowadzenie 16:10 realnie pozwalało im myśleć o tym, że uda się doprowadzić do tie-breaku. Dąbrowianki jednak nie poddały się; dzięki piorunującej końcówce odrobiły stratę i wygrały 26:24, a cały mecz 3:1.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - Atom Trefl Sopot 3:1 (20:25, 25:18, 25:20, 26:24).

Tauron: Frauke Dirickx, Ivana Plchotova, Aleksandra Liniarska, Charlotte Leys, Elżbieta Skowrońska, Izabela Żebrowska, Krystyna Strasz (libero) oraz Magdalena Śliwa, Natalia Nuszel, Katarzyna Zaroślińska, Dorota Ściurka.

Atom Trefl: Alisha Glass, Corina Ssuschke-Voigt, Maja Tokarska, Ewelina Sieczka, Megan Hodge, Małgorzata Kożuch, Paulina Maj (libero) oraz Dorota Świeniewicz, Izabela Bełcik, Katarzyna Konieczna, Eleonera Dziękiewicz.