Radwańska szóstą rakietą świata. Azarenka nową liderką

Wiktoria Azarenka i Agnieszka Radwańska, fot. PAP/EPA/BARBARA WALTON
Agnieszka Radwańska awansowała z ósmej na szóstą pozycję, najwyższą w karierze, w rankingu WTA Tour, dzięki występie w ćwierćfinale wielkoszlemowego Australian Open. Jego triumfatorka Białorusinka Wiktoria Azarenka została nową liderką klasyfikacji tenisistek.
To Azarenka pokonała krakowiankę w walce o półfinał. Triumf na twardych kortach w Melbourne Park pozwolił jej zostać 21. liderką w  historii rankingu. Na prowadzeniu zastąpiła Dunkę polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki, która była numerem jeden na świecie w sumie przez 67 tygodni.

Wozniacki, która odpadła w 1/4 finału, spadła na czwartą lokatę. Wiceliderką rankingu pozostała półfinalistka Australian Open Czeszka Petra Kvitova, a na trzecią pozycję przesunęła się - z czwartej - jego finalistka Rosjanka Maria Szarapowa. Młodsza z sióstr Radwańskich - Urszula awansowała z 99. na 85. miejsce, po porażce w drugiej rundzie w Melbourne.

Azarenka została też liderką klasyfikacji WTA "Race to  Championships", która wyłoni osiem uczestniczek kończącego sezon turnieju masters - WTA Championships w Stambule. Druga jest Szarapowa, a  trzecie ex aequo Kvitova i Belgijka Kim Clijsters. Agnieszka Radwańska zajmuje piątą lokatę, natomiast Urszula - 54.