Lewandowski strzelił, Borussia w półfinale Pucharu Niemiec

Lewandowski strzelił, Borussia w półfinale Pucharu Niemiec

Robert Lewandowski tuż przed zdobyciem gola (fot. EPA/Christian Charisius/PAP)
Robert Lewandowski zdobył gola dla Borussii Dortmund w wygranym w Kilonii 4:0 meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Niemiec z występującym na co dzień w czwartej lidze zespołem Holstein. To jego czwarte trafienie w bieżącej edycji tych rozgrywek.
Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 11. minucie gry, zdobywając pierwszą bramkę dla mistrza Niemiec. Później bramkarza gospodarzy pokonali jeszcze Japończyk Shinji Kagawa, Paragwajczyk Lucas Barrios i Chorwat Ivan Perisic.

W tym sezonie Lewandowski w barwach Borussii uzyskał 19 goli - cztery w Pucharze Niemiec, 14 w Bundeslidze i jednego w Lidze Mistrzów. Napastnik reprezentacji grał do 68 minuty. W tym samym momencie boisko opuścił Jakub Błaszczykowski, a Łukasz Piszczek (asystował przy trafieniu Kagawy) rozegrał całe spotkanie.

Zespół trenera Juergena Kloppa w półfinale Pucharu Niemiec zagra po raz pierwszy od 2008 roku.