Obraniak przesądził o zwycięstwie Bordeaux

Obraniak przesądził o zwycięstwie Bordeaux

Obraniak bohaterem Bordeaux (fot. Icon Sport/Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Ludovic Obraniak zdobył dwa gole w wygranym przez Girondins Bordeaux wyjazdowym spotkaniu ze swoim byłym klubem OSC Lille 5:4 (2:1) w meczu 23. kolejki ligi francuskiej. Reprezentant Polski na murawie spędził 90 minut i asystował też przy pierwszej bramce.
Obraniak, który trafił do "Żyrondystów" w zimowym oknie transferowym, pierwsze trafienie w barwach nowego klubu zaliczył 4 lutego. Tym razem Polak przesądził o zwycięstwie Bordeaux.

Do wyrównania mistrzowie Francji z Lille doprowadzili w 90. minucie, a bramkę strzelił ich nowy zawodnik Nolan Roux. Zespół z Bordeaux walczył jednak do końca i w doliczonym czasie gry zwycięskiego gola zdobył Obraniak. Wcześniej trafił w 17. minucie, dając swojemu zespołowi prowadzenie 2:1.

Piłkarzem Lille jest Ireneusz Jeleń. Polak całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych. Obraniak ma w tym sezonie na koncie trzy gole strzelone w lidze, a jego Bordeaux z dorobkiem 33 pkt zajmuje ósmą pozycję w Ligue 1. Lille ma sześć więcej i jest trzecie. Prowadzi Montpellier - 49 pkt.