Ostatni nie będą pierwszymi ale Inter pokonali

Ostatni nie będą pierwszymi ale Inter pokonali

Ostatnia drużyna w tabeli pokonała Inter (fot. EPA/DANIEL DAL ZENNARO/PAP)
Piłkarze Interu Mediolan niespodziewanie przegrali 0:1 (0:0) na własnym boisku z zajmującym ostatnie miejsce w tabeli beniaminkiem włoskiej ekstraklasy Novarą Calcio. Do prowadzącego w rozgrywkach Milanu Inter traci już 11 punktów.
We wrześniu Inter przegrał z tym samym zespołem 1:3 i z posadą trenera pożegnał się Gian Piero Gasperini. Z kolei w niedzielę beniaminek Serie A przedłużył serię do pięciu meczów bez zwycięstwa podopiecznych Claudio Ranieriego.

Gospodarze przez całe spotkanie mieli przewagę, ale to goście wyszli na prowadzenie w 56. minucie, a do siatki trafił Andrea Caracciolo. Zespół Novary przez dziesięć ostatnich minut musiał się bronić w osłabieniu po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Ivana Radovanovica. Mimo kilku doskonałych okazji Inter nie potrafił wyrównać. Tym samym beniaminek włoskiej ekstraklasy odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie.

Porażka sprawiła, że Inter może już się nie liczyć w walce o mistrzowski tytuł. Do prowadzącego Interu traci bowiem 11 punktów. Z dorobkiem 36 oczek podopieczni Ranieriego zajmują piąte miejsce i do Udinese tracą pięć punktów, a do Lazio sześć. Wiceliderem tabeli jest Juventus Turyn (45 pkt).