Marcin Gortat wyrównał własny rekord

Marcin Gortat (fot. EPA/JOHN G. MABANGLO EPA/PAP)
Marcin Gortat wyrównał swój rekord w lidze NBA, uzyskując 25 punktów dla Phoenix Suns w meczu z zespołem Golden State Warriors. W Oakland "Słońca" przegrały jednak z "Wojownikami" 96:102.

Polski koszykarz przebywał na parkiecie 37 minut. Wykazał się dobrą skutecznością: trafił do kosza 11 razy na 17 rzutów z gry i wykorzystał trzy z sześciu rzutów wolnych. Pod tablicami zebrał 12 piłek, a ponadto zaliczył dwa bloki. Gortat był wyróżniającym się zawodnikiem "Słońc". Po drugiej stronie najlepiej zagrał David Lee - 28 punktów i 12 zbiórek.

Poprzednio Gortat uzyskał 25 punktów w meczu z New Orleans Hornets 30 stycznia 2011 roku.

Sytuacja Suns w tabeli Konferencji Zachodniej nie jest najlepsza. Zespół z Phoenix zajmuje dopiero 13. miejsce, z bilansem 12 zwycięstw i  16 porażek. Już we wtorek Suns zagrają w Denver z ekipą Nuggets, a w  środę powrócą do Arizony, aby zmierzyć się z Atlanta Hawks.

Miami Heat dwukrotnie przegrali w tym sezonie z Milwaukee Bucks. Złą passę koszykarze z Florydy przerwali w poniedziałek na parkiecie rywali, odnosząc zdecydowanie zwycięstwo 114:96. LeBron James zdobył dla Heat 35 punktów. Decydująca okazała się trzecia kwarta, w której lider Heat uzyskał 16 punktów. - Wiem, co stało się w trzeciej kwarcie w poprzednim meczu. Teraz wypracowaliśmy sobie wielką przewagę i to był klucz do wygranej -  powiedział James.

Obrońcy tytułu mistrzowskiego Dallas Mavericks wygrali po raz czwarty z rzędu, pokonując przed własną publicznością Los Angeles Clippers 96:92. Tradycyjnie najskuteczniejszy w zespole z Dallas był Niemiec Dirk Nowitzki, który zdobył 22 punkty i zaliczył siedem zbiórek. Clippers nie wygrali z Mavericks od kwietnia 2006 roku.