Radwańska przegrała u szejków

Radwańska przegrała u szejków

Urszula Radwańska (fot. Newspix.pl ) Źródło:Newspix.pl
Urszula Radwańska przegrała z Czeszką Lucie Safarovą 3:6, 4:6 w pierwszej rundzie imprezy WTA Tour na twardych kortach w Dausze (z pulą nagród 2,186 mln dol.). Polska tenisistka do turnieju głównego przebiła się wygrywając dwa mecze w eliminacjach.
Był to trzeci pojedynek 21-letniej krakowianki sklasyfikowanej obecnie na 86. miejscu w rankingu WTA Tour ze starszą o cztery lata Safarovą (28. na świecie) i zarazem trzecia porażka. Wcześniej Czeszka była lepsza w 2009 roku na twardych kortach w Toronto w trzech setach oraz w hali w Linzu w dwóch.

Polka, po regulaminowej przerwie na odpoczynek ponownie wyjdzie na  kort, by rozpocząć występ w deblu razem z Ukrainką Olgą Sawczuk. Ich rywalkami będą Niemki Kristina Barrois i Anna-Lena Groenefeld. Na lepszą parę w tej rywalizacji czeka Agnieszka Radwańska i Słowaczka Daniela Hantuchova, które jako rozstawione z numerem trzecim mają w pierwszej rundzie wolny los. Również w pierwszym meczu gry podwójnej wystąpi Klaudia Jans-Ignacik z Francuzką Kristiną Mladenovic. Po drugiej stronie siatki staną Su-Wei Hsieh z Tajwanu i Chinką Shuai Peng.

13 lutego awans do 1/8 finału wywalczyła Alicja Rosolska razem ze Słowenką Andreją Klepac, po wygranej z Serbką Bojaną Jovanovski i  Nadią Lalami z Maroka 6:3, 6:1. Kolejnymi rywalkami tej pary będą Rosjanka Maria Kirilenko i Niemka polskiego pochodzenia Sabine Lisicki (nr 4.). Natomiast w singlu w Dausze zagra jeszcze Agnieszka Radwańska. Jako rozstawiona z numerem czwartym w pierwszej rundzie miała wolny los, a w  drugiej zmierzy się z Brytyjką Anne Keothavong.