Są wyniki losowania turnieju koszykarek. Turcja w grupie śmierci

Są wyniki losowania turnieju koszykarek. Turcja w grupie śmierci

Turcja trafił w wyniku losowania do najtrudniejszej grupy (fot. sxc)
Gospodarz - Turcja trafił w wyniku losowania do najtrudniejszej grupy kwalifikacyjnego turnieju olimpijskiego koszykarek. Odbędzie się on w dniach 25 czerwca - 1 lipca w Ankarze. Awans do igrzysk w Londynie wywalczy pięć z dwunastu drużyn.

Wicemistrz Europy Turcja, po raz pierwszy będzie gościć międzynarodowy turniej koszykówki kobiet o takiej randze. Jej rywalami będą zespoły Japonii i Portoryko. Kwalifikację uzyskają zwycięzcy ćwierćfinałów oraz drużyna, która okaże się najlepsza spośród przegranych w 1/4 finału.

W turnieju kwalifikacyjnym wezmą udział aż cztery zespoły z Europy, które wywalczyły czołowe miejsca w ME 2011 w Łodzi. Polska zajęła w tej imprezie 11. miejsce, najgorsze w historii.

Udział w zawodach IO w Londynie zapewniło już sobie siedem z 12 zespołów: USA (mistrz świata), Wielka Brytania (gospodarz), Rosja (mistrz Europy, kwalifikacje uzyskała w Łodzi w ME w Łodzi w 2011 r.), Brazylia (mistrz Ameryk), Australia (mistrz Oceanii), Angola (mistrz Afryki) i Chiny (mistrz Azji).

Skład grup kwalifikacyjnego turnieju koszykarek w Ankarze:  gr. A: Turcja, Japonia, Portoryko gr. B: Argentyna, Czechy, Nowa Zelandia gr. C: Chorwacja, Korea Płd., Mozambik gr. D: Kanada, Francja, Mali