Łukasz Piszczek ma wstrząs mózgu i stłuczoną czaszkę

Łukasz Piszczek ma wstrząs mózgu i stłuczoną czaszkę

Piłkarz Borussii Dortmund Łukasz Piszczek doznał w sobotnim meczu z Herthą Berlin (1:0) wstrząsu mózgu i stłuczenia czaszki - poinformowano na oficjalnej stronie klubu. Reprezentant Polski nie będzie mógł trenować przez trzy dni.

W końcówce pierwszej połowy po interwencji bramkarza Herthy Thomasa Krafta obrońca Borussii zderzył się z defensorem rywali Andre Mijatovicem. Po przerwie Piszczek już nie pojawił się na boisku. Reprezentant Polski został odwieziony do szpitala na badania. Zawodnik doznał wstrząsu mózgu i stłuczenia czaszki - przyznał lekarz Borussii Markus Braun, który zarządził trzydniową przerwę w treningach.

Jak poinformowano na stronie Borussii, niewykluczone, że Piszczek będzie mógł zagrać w kolejnym meczu - w niedzielę z Hannoverem. Piłkarze mistrza Niemiec wygrali w Berlinie 1:0 po golu Kevina Grosskreutza i utrzymali prowadzenie w tabeli.