Porażka Arsenalu. Fabiański w bramce

Porażka Arsenalu. Fabiański w bramce

Arsenal przegrał mecz (fot.arsenal.com)
Arsenal, z Łukaszem Fabiańskim w bramce, odpadł z rozgrywek o Puchar Anglii. W 1/8 finału piłkarze z Londynu przegrali na wyjeździe z Sunderlandem 0:2. Niespodzianką jest również remis Chelsea u siebie z drugoligowym Birmingham City 1:1.

Dla kibiców Arsenalu to kolejna zła informacja - w środę podopieczni Arsene'a Wengera przegrali aż 0:4 z Milanem w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W sobotnim spotkaniu z Sunderlandem pierwszego gola dla "Czarnych kotów" zdobył Kieran Richardson (w 40. minucie), a po przerwie wynik ustalił samobójczym strzałem Alex Oxlade-Chamberlain.

Na ławce rezerwowych Arsenalu usiadł tym razem broniący regularnie w lidze Wojciech Szczęsny. W meczu Chelsea z grającym klasę niżej Birmingham goście prowadzili do przerwy po golu Davida Murphy'ego. W 62. minucie wyrównał strzałem głową Daniel Sturridge, ale remis sprawił, że spotkanie zostanie powtórzone, tym razem w Birmingham.

Wyniki meczów 5. rundy (1/8 finału) Pucharu Anglii:  sobota: Sunderland - Arsenal 2:0 (1:0)  Everton - Blackpool 2:0 (2:0)  Norwich City - Leicester City 1:2 (1:1)  Millwall - Bolton Wanderers 0:2 (0:0)  Chelsea - Birmingham City 1:1 (0:1)