Gortat znów triumfuje. Phoenix Suns wygrali

Marcin Gortat (fot. EPA/Roy Dabner/PAP)
Koszykarze Phoenix Suns wygrali przed własną publicznością z Washington Wizards 104:88 w  meczu ligi NBA. Marcin Gortat zdobył 20 punktów, najwięcej w drużynie "Słońc", i zebrał pod koszami siedem piłek.
Po dwóch stosunkowo wyrównanych kwartach, w trzeciej Suns zmiażdżyli rywali 32:13, a w ostatniej części gry nie forsowali sił, pozwalając ekipie ze stolicy zmniejszyć rozmiary porażki.

Polski koszykarz przebywał na parkiecie przez 34 minuty. Wykazał się dobrą skutecznością: trafił do kosza dziewięć razy na 14 prób i  wykorzystał dwa z czterech rzutów wolnych. Dwa razy przechwycił piłkę, miał asystę i blok. Suns, z bilansem 14 zwycięstw i 19 porażek, zajmują 12. miejsce w Konferencji Zachodniej NBA.