Liga Mistrzów: niespodzianka w Bazylei - Bayern przegrał ze Szwajcarami

Liga Mistrzów: niespodzianka w Bazylei - Bayern przegrał ze Szwajcarami

FC Basel jest o krok od sprawienia kolejnej niespodzianki w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów (fot. EPA/GEORGIOS KEFALAS/PAP)
Piłkarze FC Basel, którzy w fazie grupowej Ligi Mistrzów wyeliminowali Manchester United, teraz w 1/8 finału tych rozgrywek pokonali u siebie Bayern Monachium 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa Szwajcarów zdobył w 86 minucie Valentin Stocker. W innym meczu 1/8 finału Ligi Misrztów Olympique Marsylia pokonał u siebie Inter Mediolan 1:0 (0:0). Zwycięstwo zapewnił Francuzom w doliczonym czasie gry Andre Ayew.

Zespół z Bazylei staje się rewelacją LM w tym sezonie. W fazie grupowej wyeliminował finalistę poprzedniej edycji rozgrywek -  Manchester United. Teraz, chociaż znów był skazywany na porażkę w  starciu z bogatszym rywalem, podnosi bardzo wysoko poprzeczkę Bayernowi. Gola dla Basel zdobył w 86 minucie meczu z Bawarczykami 22-letni reprezentant Szwajcarii Valentin Stocker, wprowadzony na boisko dwadzieścia minut wcześniej. Jednym z bohaterów ekipy gospodarzy był bramkarz Yann Sommer, który kilka razy obronił strzały m.in. Francka Ribery'ego i Mario Gomeza.

Z kolei Inter Mediolan, triumfator Ligi Mistrzów z 2010 roku od 25 stycznia w ekstraklasie oraz Pucharze Włoch doznał pięciu porażek w sześciu meczach (jeden remis), na dodatek w żadnym z  przegranych spotkań nie zdobył gola. Podobnie było na Stade Velodrome w Marsylii, choć mediolańczykom niewiele brakowało do wywiezienia remisu. Po 90 minutach było 0:0, ale w doliczonym czasie gry po dośrodkowaniu z  rzutu rożnego i błędzie defensywy gości reprezentant Ghany Andre Ayew sprytnym strzałem głową umieścił piłkę w siatce.