Hampel żużlowcem roku

Jarosław Hampel (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)
Jarosław Hampel został wybrany Zawodnikiem Roku na 6 Enea Gali Sportu Żużlowego w Warszawie. Po raz pierwszy w historii corocznej uroczystości w przyznawaniu wyróżnień liczyły się głosy kibiców.

29-letni brązowy medalista mistrzostw świata zdetronizował utytułowanego Tomasza Golloba. - Razem z Tomkiem wciąż się motywujemy wzajemnie. Bardzo się cieszę z wszystkim otrzymywanych wyróżnień. Takie nagrody nie są dla mnie żadnym obciążeniem, a jedynie zwiększają zapał do dalszej pracy - podkreślił laureat.

Wśród drużyn triumfowała reprezentacja Polski, która w 2011 roku po  raz trzeci z rzędu zdobyła Drużynowy Puchar Świata. Doceniając ten sukces, organizująca imprezę firma BSI podczas uroczystości przekazała zespołowi replikę przechodniego trofeum im. Ove Fundina. - Obiecujemy, że  będziemy zdobywać tyle medali, ile to tylko możliwe - zadeklarował kapitan drużyny Tomasz Gollob. Trenerem Roku został szkoleniowiec biało-czerwonych Marek Cieślak.

Podczas gali przyznano wyróżnienia w 19 kategoriach. W siedmiu z nich (Zawodnik Roku, Trener Roku, Drużyna Roku, Odkrycie Roku, Zawodnik I  ligi, Zawodnik II ligi, Junior Roku) decydowały głosy kibiców. W  pozostałych nagrody przyznawała kapituła.