Polscy laskarze przegrali z Kanadą. Na igrzyska nie jadą

Polscy laskarze przegrali z Kanadą. Na igrzyska nie jadą

Polscy laskarze przegrali z Indiami, przegrali z Kanadą - i na igrzyska nie pojadą (fot. EPA/ANINDITO MUKHERJEE/PAP)
Polscy hokeiści na trawie zajęli czwarte miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich, który zakończył się w Delhi. W meczu o trzecią lokatę podopieczni trenera Basa Dirksa przegrali z Kanadą 3:4 (2:2). W Londynie zagrają Indie.
Kanadyjczycy zrewanżowali się za porażkę (2:3) z rundy zasadniczej, ale podobnie jak kilka dni wcześniej mecz obu zespołów był niezwykle zacięty. Kanadyjczycy wygrywali już 4:2, jednak szybki gol kontaktowy Szymona Oszyjczyka sprawił, że ostatnie minuty były dramatyczne. W 60 minucie bramkarz Arkadiusz Matuszak obronił rzut karny wykonywany przez Scotta Tuppera, a potem Polacy mieli szanse na  wyrównanie. Ostatecznie wynik nie uległ zmianie i biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na czwartym miejscu. W finale turnieju Indie wysoko pokonały Francję 8:1 (3:1) i wywalczyły prawo startu w Londynie.

Zawody w Delhi był pierwszym z trzech turniejów kwalifikacyjnych do  Igrzysk Olimpijskich. Pozostałe dwa odbędą się w japońskiej Kakamigaharze oraz Dublinie. Tylko zwycięzcy zagrają w Londynie. Oprócz Indii udział w olimpiadzie mają już zapewniony: Wielka Brytania, Australia, Argentyna, Belgia, Niemcy, Holandia, Nowa Zelandia, Pakistan oraz Hiszpania.