Błaszczykowski podaje, Lewandowski strzela, Borussia wygrywa

Robert Lewandowski strzela bramkę na 1:0 (fot. EPA/MARIUS BECKER/PAP)
Dwie bramki Roberta Lewandowskiego i dwie asysty Jakuba Błaszczykowskiego zapewniły Borussii Dortmund zwycięstwo nad Hannoverem 96 3:1 w 23 kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Drużyna Polaków jest obecnie liderem Bundesligi.
Lewandowski zapisał na swoim koncie 15 i 16 trafienie w sezonie. W  klasyfikacji strzelców Bundesligi wyprzedzają go jedynie Mario Gomez z  Bayernu Monachium i Holender Klaas-Jan Huntelaar z Schalke Gelsenkirchen - obaj mają w dorobku po 18 bramek. Borussia od 18 września nie przegrała 17 kolejnych spotkań ligowych, zdobyła w tym czasie 45 z 51 możliwych punktów i awansowała z 11 na  pierwsze miejsce w tabeli. Ostatniej porażki obrońcy tytułu doznali z  ekipą... Hannover 96.

W niedzielnym meczu pierwszego gola dla ekipy z Dortmundu w 27 minucie Lewandowski strzelił po asyście Łukasza Piszczka. Dziewięć minut po przerwie zdobył drugiego, tym razem po  podaniu Błaszczykowskiego. Hannover, w którego kadrze zabrakło z powodu kontuzji Artura Sobiecha, próbował jeszcze walczyć - kontaktową bramkę reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Ya Konan uzyskał w 60 minucie. Już w doliczonym czasie gry Błaszczykowski zauważył wbiegającego w pole karne Chorwata Ivana Perisica, a ten ustalił wynik na 3:1.

Borussia po 23 kolejkach ma cztery punkty przewagi nad Bayernem Monachium. Bawarczycy awansowali na drugie miejsce w tabeli po  zwycięstwie nad Schalke Gelsenkirchen 2:0.