Francja nadal niepokonana. Niemcy przegrały u siebie z Trójkolorowymi

Francja nadal niepokonana. Niemcy przegrały u siebie z Trójkolorowymi

Piłkarska reprezentacja Niemiec przegrała 1:2 (0:1) z Francją w meczu towarzyskim rozegranym w Bremie.

Spotkanie utytułowanych drużyn oglądało 42 tys. widzów. Wynik spotkania otworzył najlepszy obecnie strzelec ligi francuskiej Oliver Giroud. Mimo że gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce, to kolejną bramkę zdobyli goście. W 69. minucie meczu Tima Wiese pokonał Florent Malouda, który na boisku pojawił się siedem minut wcześniej. Honorową bramkę dla zespołu Joachima Loewa w ostatnich minutach spotkania zdobył Cacau.

Francja pozostaje niepokonana od 18 spotkań. Po raz ostatni "Trójkolorowi" przegrali 3 września 2010 roku w meczu z Białorusią w  eliminacjach Euro 2012 (0:1).

Obie drużyny wezmą udział w turnieju finałowym mistrzostw Europy rozgrywanym w Polsce i na Ukrainie. Reprezentacja Niemiec zagra w grupie B z Holandią, Danią i Portugalią. Francja wystąpi w grupie D, w której jej rywalami będą Ukraina, Szwecja i Anglia.