Anglia pokonana. Holandia wygrywa w dramatycznych okolicznościach

Anglia pokonana. Holandia wygrywa w dramatycznych okolicznościach

Piłkarska reprezentacja Anglii uległa Holandii 2:3 (0:0) w towarzyskim meczu rozegranym na stadionie Wembley w Londynie. Oba zespoły wystąpią w zbliżających się mistrzostwach Europy w Polsce i na Ukrainie.

Ponad 70 tysięcy kibiców zgromadzonych na Wembley obejrzało bardzo dramatyczne spotkanie. Pierwsza połowa nie przyniosła goli, druga dostarczyła sporo emocji. Niespełna kwadrans po jej rozpoczęciu Holandia prowadziła już 2:0, po golach piłkarzy Bayernu Monachium Arjena Robbena i Schalke 04 Gelsenkirchen Klaasa-Jana Huntelaara odpowiednio w 57. i w  58. minucie. Gospodarze nie poddali się jednak i zdołali wyrównać w  końcowych fragmentach. Trafienia zaliczyli obrońca Chelsea Londyn Gary Cahill w 85. i pomocnik Manchesteru United Ashley Young w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, szalę na korzyść gości przechylił pozostawiony w polu karnym bez opieki Robben.

Środowe spotkanie było pierwszym reprezentacji Anglii pod wodzą Stuarta Pearce'a. Pełni on funkcję jej tymczasowego selekcjonera. 49-latek, który opiekuje się także zespołem do lat 21 oraz olimpijską drużyną Wielkiej Brytanii, zastąpił na stanowisku Fabio Capello. Powodem rezygnacji 65-letniego Włocha była rozbieżność zdań z władzami federacji w sprawie pozbawienia Johna Terry'ego opaski kapitana ekipy narodowej. W meczu z Holandią funkcje tę pełnił zawodnik Tottenhamu Hotspur Scott Parker.