Turniej ATP w Acapulco: Kubot przegrał z Ferrerem

Turniej ATP w Acapulco: Kubot przegrał z Ferrerem

Kubot wraca do domu (Chen Shaojin / Newspix.pl ) Źródło: Newspix.pl
Łukasz Kubot przegrał z szóstym w rankingu tenisistów Hiszpanem Davidem Ferrerem - 3:6, 3:6 w meczu 1/8 finału turnieju ATP Tour na kortach ziemnych w Acapulco (z pulą nagród 1,155 mln dol.). Pogromca Polaka to triumfator dwóch ostatnich edycji tej imprezy.

Mecz trwał godzinę i 16 minut, a Kubot trzykrotnie stracił w nim swój serwis, a sam nie miał ani jednej szansy na przełamanie podania rywala. Ferrer przez niemal cały ubiegły sezon do ostatniego poniedziałku zajmował w rankingu ATP World Tour piątą lokatę, zanim wyprzedził go  Francuz Jo Wilfried Tsonga. Natomiast Polak jest na 54. miejscu na  świecie.

W środę spotkali się po raz drugi. Poprzednio trafili na siebie w  lipcu 2007 roku na korcie ziemnym w Sopocie. Wówczas w finale imprezy rangi ATP Challenger Series lepszy okazał się Hiszpan 7:5, 3:6, 6:2. Dotychczas najwyżej notowanym rywalem pokonanym przez 29-letniego tenisistę z Lubina jest Amerykanin Andy Roddick, wówczas również sklasyfikowany na szóstej pozycji w rankingu. Miało to miejsce w  październiku 2009 roku w Pekinie.

Kubot w pierwszej rundzie wygrał we wtorek ze startującym z "dziką kartą" Danielem Garzą z Meksyku 6:1, 6:3. Po regulaminowej przerwie na  odpoczynek ponownie wyszedł na kort w deblu, razem z Niemcem Florianem Mayerem. Przegrali oni w pierwszej rundzie z Brazylijczykiem Joao Souzą i  Włochem Filippo Volandrim 2:6, 7:6 (7-4), 7-10.

Oprócz Ferrera, który w niedzielę wygrał turniej ATP w Buenos Aires, awans do 1/2 finału wywalczyli m.in. jego rodacy - Nicolas Almagro (nr 2.), Fernando Verdasco (8.) i Pablo Andujar. Na pewno w każdym z  półfinałów znajdzie się jeden Hiszpan, bowiem los skojarzył w  najbliższej rundzie Ferrera z Andujarem ii Almagro z Verdasco.