Federer wygrał turniej nie tracąc seta

Federer wygrał turniej nie tracąc seta

Roger Federer znów zachwyca formą (fot. EPA/ALI HAIDER/PAP)
Roger Federer wygrał 72. turniej ATP Tour w karierze. Tym razem triumfował na twardych kortach w Dubaju (z pulą nagród 1,7 mln dolarów). W decydującym pojedynku szwajcarski tenisista pokonał Szkota Andy'ego Murray'a 7:5, 6:4.
W czasie całej imprezy w Dubaju Federer - rozstawiony z numerem drugim - nie stracił żadnego seta. W finale z Murray'em, trwającym godzinę i 37 minut, wyrównana walka trwała do stanu 5:5 w pierwszej partii. Wówczas Szwajcar "przełamał" rywala, a niedługo potem wygrał gema przy swoim serwisie.

W następnym secie Federer prowadził 3:1, ale Murray zdołał doprowadzić do remisu 3:3. Od tego momentu Szkot zdołał wygrać tylko jednego gema. Na pocieszenie pozostanie mu fakt, że w półfinale pokonał lidera światowego rankingu Novaka Djokovica 6:2, 7:5. Była to pierwsza porażka Serba w tym roku - wcześniej wygrał 10 meczów, triumfując m.in. w wielkoszlemowym turnieju Australian Open.

Dla Federera to piąty triumf w Dubaju, a 72. w całej karierze.