Cypryjczycy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Cypryjczycy w ćwierćfinale Ligi Mistrzów!

Dionisios Chiotis broniąc dwa rzuty karne zapewnił drużynie z Cypru historyczny awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów (fot. EPA/KATIA CHRISTODOULOU/PAP)
Apoel Nikozja pokonał w rzutach karnych Olympique Lyon 4:3 w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału rozgrywek. Po 90 minutach i dogrywce było 1:0 (1:0, 1:0), a bramkę dla drużyny z Nikozji zdobył w 9 minucie Gustavo Manduca - ten sam piłkarz, już w czasie dogrywki, zobaczył czerwoną kartkę. Pierwsze spotkanie drużyna z Lyonu wygrała 1:0.

W karnych piłkarze obu zespołów nie pudłowali przez trzy serie - jednak w kolejnych dwóch bramkarz Apoelu Dionisios Chiotis obronił uderzenia Alexandre'a Lacazette oraz Brazylijczyka Michela Bastosa.

Awans Apoelu do ćwierćfinału to historyczne osiągnięcie - wcześniej nie udało się to żadnej cypryjskiej drużynie. Mistrz Cypru rozpoczął udział w rywalizacji od drugiej rundy kwalifikacji i do tej pory rozegrał 14 spotkań, eliminując m.in. Wisłę Kraków.

Apoel Nikozja - Olympique Lyon 1:0 (1:0, 1:0), 4:3 w karnych

Bramka: Gustavo Manduca (9). Sędziował: Alberto Undiano Mallenco (Hiszpania). Czerwona kartka: Manduca (115, Apoel, za drugą żółtą).

Pierwszy mecz - 1:0 dla Olympique. Awans - Apoel.

Apoel Nikozja: Dionisios Chiotis - Savvas Poursaitides, Marcelo Oliveira, Paulo Jorge, William Boaventura - Constantinos Charalambides (77 Marcinho), Nuno Morais, Helder Sousa (94 Nektarios Alexandrou), Gustavo Manduca, Ailton - Esteban Solari (74 Ivan Trickovski).

Olympique Lyon: Hugo Lloris - Anthony Reveillere, Bakary Kone, Cris, Aly Cissokho - Jimmy Briand (100 Alexandre Lacazette), Maxime Gonalons, Kim Kallstrom, Ederson (73 Bafetimbi Gomis), Michel Bastos - Lisandro Lopez.