Cheerleaderki z Gdyni będą zagrzewać Gortata do boju

Cheerleaderki z Gdyni będą zagrzewać Gortata do boju

Marcin Gortat (fot. Albert Pena/Icon SMI / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Hala US Airways Center w Phoenix wypełni się 10 marca podczas meczu koszykarzy Phoenix Suns z Memphis Grizzlies biało-czerwonymi flagami. W przerwach między kwartami zatańczą cheerleaderki Asseco Prokom Gdynia, a "Słońca" do zwycięstwa ma doprowadzić Marcin Gortat.
"Już nie mogę się doczekać tego wieczoru. Wiem, że bardzo wielu Polaków kupiło bilety na mecz z Memphis Grizzlies i na trybunach stworzą niesamowitą atmosferę. Mogę powiedzieć, że ze swojej strony zrobię wszystko, aby jak najlepiej wypaść w spotkaniu i przynieść wiele radości naszym kibicom" - napisał na swojej stronie internetowej Gortat. Według informacji zamieszczonych na stronie Gortata jednym z polskich kibiców będzie mistrzyni świata z 2009 roku w rzucie młotem Anita Włodarczyk - zawodniczka warszawskiej Skry wraz z trenerem Krzysztofem Kaliszewskim przebywa od początku lutego w Kalifornii, gdzie przygotowuje się do  sezonu.

Cheerleaderki Asseco Prokom to jedna z najlepszych grup tanecznych w  Europie. Zaproszenie do Phoenix to kolejne wyróżnienie dla zespołu z  Gdyni, który występował w minionym roku w Kazaniu podczas turnieju finałowego Zjednoczonej Ligi VTB oraz Final Four Euroligi koszykarzy w  Barcelonie.

Gortat jest ostatnio w świetnej formie - w meczu z  Oklahoma City Thunder ustanowił swój rekord strzelecki w NBA zdobywając 28 pkt, ale jego ekipa przegrała 104:115. Dzień później w zwycięskim spotkaniu z mistrzem ligi - Dallas Mavericks (96:94) Gortat zaliczył 54 double-double w karierze - na swoim koncie zapisał 16 pkt i 12 zbiórek. - Chcieliśmy w końcu pokonać Dallas, bo trzy poprzednie mecze w tym sezonie przegraliśmy. Powiedzieliśmy sobie przed meczem: gramy twardo przez 48 minut, od początku do końca - mówił po spotkaniu z Mavericks Polak.