Szczęsny się pomylił, ale Arsenal wygrał

Szczęsny się pomylił, ale Arsenal wygrał

Robbie Van Persie zdobył 27 bramkę w tym sezonie angielskiej ekstraklasy (fot. EPA/KERIM OKTEN/PAP)
Piłkarze Arsenalu Londyn wygrali na własnym boisku z Newcastle United 2:1 (1:1) w meczu kończącym 28 kolejkę angielskiej ekstraklasy. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w piątej minucie doliczonego czasu gry Thomas Vermaelen.
Goście objęli prowadzenie w 14 minucie spotkania, kiedy to błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Hatem Ben Arfa. Francuz pokonał Wojciecha Szczęsnego mocnym strzałem przy bliższym słupku, co częściowo obciąża konto polskiego bramkarza. Chwilę wcześniej poważny błąd popełnił jednak Thomas Vermaelen.

Gospodarze odpowiedzieli natychmiast - niespełna minutę później do  wyrównania doprowadził Robin van Persie. Holender wykorzystał podanie Theo Walcotta i z 27 bramkami przewodzi obecnie w klasyfikacji najlepszych strzelców Premiership. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w piątej minucie doliczonego czasu gry Vermaelen zrewanżował się za błąd z  pierwszej połowy i zapewnił zwycięstwo swojemu zespołowi. Drugą asystę przy tym trafieniu zaliczył Walcott.

Po zwycięstwie nad Newcastle Arsenal z 52 pkt pozostaje na czwartym miejscu w  tabeli Premiership - Londyńczycy zmniejszyli jednak stratę do trzeciego w tabeli Tottenhamu do  jednego punktu.