Śląskowi Wrocław nawet w Pucharze Polski nie idzie

Śląskowi Wrocław nawet w Pucharze Polski nie idzie

Arka lepsza od Śląska (fot. PAP/Adam Warżawa)
Legia Warszawa i Ruch Chorzów odniosły wysokie zwycięstwa na boiskach rywali z niższych lig w pierwszych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski. Rewanże dla czołowych drużyn ekstraklasy powinny być formalnością.
13 marca Legia praktycznie zakończyła pucharową przygodę rewelacji rozgrywek Gryfa Wejherowo, wygrywając 3:0. Gryf, trzecia drużyna grupy pomorsko-zachodniopomorskiej trzeciej ligi, wcześniej wyeliminował trzech pierwszoligowców: Olimpię Grudziądz, Zawiszę Bydgoszcz i Sandecję Nowy Sącz oraz dwóch przedstawicieli ekstraklasy - Koronę Kielce i Górnika Zabrze. W Wejherowie wszystkie bramki padły przed przerwą i podopieczni Macieja Skorży po zmianie stron nie forsowali już tempa.

Inny przebieg miał środowy mecz w Zdzieszowicach na Opolszczyźnie. Miejscowy Ruch, zajmujący ósme miejsce w grupie zachodniej drugiej ligi, sensacyjnie prowadził z trzecim zespołem ekstraklasy - Ruchem Chorzów do 75. minuty. Ostatecznie 4:1 wygrali faworyci.

Bliska awansu do półfinału jest także Wisła Kraków po zwycięstwie w Poznaniu nad Lechem 1:0. W ostatnim meczu ćwierćfinałowym pierwszoligowa Arka Gdynia wygrała z niedawnym liderem T-Mobile Ekstraklasy Śląskiem Wrocław 2:0.

Rewanże zaplanowano na następny tydzień. Terminy półfinałów to 3/4 i 10/11 kwietnia, a finał ma się odbyć 24 kwietnia na Stadionie Narodowym w Warszawie.