Dramatyczna pogoń Chelsea, koniec marzeń Włochów

Chelsea się nie poddała (fot. EPA/KERIM OKTEN/PAP)
Londyńska Chelsea wygrała po dogrywce z SSC Napoli 4:1 (1:0, 3:1) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansowała do ćwierćfinału.
Londyńczycy musieli odrabiać straty z pierwszego meczu, który przegrali 1:3. Dzięki temu kibice w Londynie oglądali bardzo ciekawe spotkanie. Od początku mecz stał na wysokim poziomie, a szybkie akcje wzbudzały oklaski na trybunach. Po raz pierwszy fani gospodarzy zerwali się z krzeseł, gdy reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Drogba strzelił na 1:0 (28. min.).

Prawdziwa radość wybuchła po tym jak trafił również kapitan zespołu John Terry (47.), bo wynik 2:0 dawał awans londyńczykom. Ich nadzieje nie trwały długo, bo osiem minut później lepszy od bramkarza Petra Cecha okazał się Szwajcar Gokhan Inler.

Gra była cały czas dynamiczna, a do groźnych sytuacji doprowadzały obie ekipy. W końcu Włosi popełnili błąd. Andrea Dossena zagrał w polu karnym ręką, a niemiecki arbiter Felix Brych nie miał wątpliwości pokazując na "11". Na bramkę zamienił ją Frank Lampard.

Wynik 3:1 otrzymał się do końca regulaminowego czasu gry, dlatego sędzia zarządził dogrywkę. W niej dominowali już gospodarze, a dowodem na to jest uzyskana bramka w 105. minucie przez Serba Branislava Ivanovica.

Awans do grona ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu wywalczyły: AC Milan, Benfica Lizbona, broniąca trofeum Barcelona i - po raz pierwszy w historii - cypryjski Apoel Nikozja, a także Bayern Monachium, Olympique Marsylia i Real Madryt. Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na 16 marca. Pierwsze mecze odbędą się 27/28 marca, a rewanże 3/4 maja. Finał zaplanowany jest na 19 maja w Monachium.

Chelsea Londyn - SSC Napoli 4:1, po dogrywce (1:0, 3:1)

Bramki: dla Chelsea - Didier Drogba 28, John Terry 47, Frank Lampard 75-karny, Branislav Ivanovic 105; Napoli - Gokhan Inler 55.

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).

Pierwszy mecz - 1:3. Awans - Chelsea.

Chelsea: Petr Cech; Branislav Ivanovic, David Luiz, John Terry (98-Jose Bosingwa), Ashley Cole; Ramires, Michael Essien, Frank Lampard; Daniel Sturridge (63-Fernando Torres), Juan Mata (95-Florent Malouda); Didier Drogba.

Napoli: Morgan De Sanctis; Hugo Campagnaro, Paolo Cannavaro, Salvatore Aronica (110-Eduardo Vargas); Christian Maggio (37-Andrea Dossena), Walter Gargano, Gokhan Inler, Juan Zuniga; Marek Hamsik (106-Goran Pandev), Edinson Cavani, Ezequiel Lavezzi.