Real rozbił CSKA i jest w ćwierćfinale LM

Real rozbił CSKA i jest w ćwierćfinale LM

Real rozwiał złudzenie Rosjan (fot. EPA/ALBERTO MARTIN/PAP)
Real wygrał w Madrycie z CSKA Moskwa 4:1 (1:0) w rewanżowym meczu 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do ćwierćfinału. W pierwszym spotkaniu był remis 1:1.
Real w pełni zasłużenie znalazł się w ósemce najlepszych ekip w Europie. Od samego początku kontrolował przebieg spotkania i nie pozwalał Rosjanom na kreowanie własnych akcji. Pierwsza bramka padła w 26. minucie po bezbłędnej wymianie piłki między Niemcem Samim Khedirą, Brazylijczykiem Kaką i Argentyńczykiem Gonzalem Higuainem, który zamienił akcję na gola.

Bohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo. Portugalczyk "oszukał" bramkarza gości Siergieja Czepczugowa i w 56. minucie zdobył bramkę strzałem z 25 metrów. To nie było jego ostatnie trafienie w meczu. W doliczonym czasie gry ustalił rezultat na 4:1. To był 41. i 42. gol Ronaldo w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach (piąty i szósty w LM). Czwartą bramkę uzyskał Francuz Karim Benzema, który wpisał się na listę strzelców minutę po tym jak pojawił się na murawie.

Gdy hiszpański zespół wyraźnie zwolnił, do słowa doszli rywale. Honorowe trafienie przypadło w udziale Zoranowi Tosicowi w 77. minucie.

Awans do grona ośmiu najlepszych drużyn Starego Kontynentu wywalczyły: AC Milan, Benfica Lizbona, broniąca trofeum Barcelona i - po raz pierwszy w historii - cypryjski Apoel Nikozja, a także Bayern Monachium, Olympique Marsylia i Chelsea Londyn. Losowanie par ćwierćfinałowych zaplanowano na 16 marca. Pierwsze mecze odbędą się 27/28 marca, a rewanże 3/4 maja. Finał zaplanowany jest na 19 maja w Monachium.

Real Madryt - CSKA Moskwa 4:1 (1:0)

Bramki: dla Realu - Gonzalo Higuain 26, Cristiano Ronaldo 55, 90+4, Karim Benzema 70; CSKA - Zoran Tosic 77.

Sędzia: Stephane Lannoy (Francja).

Pierwszy mecz - 1:1. Awans - Real.

Real: Iker Casillas; Alvaro Arbeloa, Pepe, Sergio Ramos, Marcelo; Sami Khedira, Xabi Alonso; Mesut Oezil (88-Lassana Diarra), Kaka (76-Esteban Granero), Cristiano Ronaldo; Gonzalo Higuain (69-Karim Benzema).

CSKA: Siergiej Czepczugow; Aleksiej Berezucki, Wasyl Berezucki, Siergiej Ignaszewicz, Gieorgij Szczennikow; Ahmed Musa (60-Sekou Oliseh), Pontus Wernbloom, Jewgienij Ałdonin (46-Paweł Mamajew), Zoran Tosic (81-Tomas Necid); Alan Dżagojew, Seydou Doumbia.