Indian Wells: Fyrstenberg i Matkowski rozbici. Odpadli w półfinale

Indian Wells: Fyrstenberg i Matkowski rozbici. Odpadli w półfinale

Hiszpanie nie dali szans Polakom, fot. PAP/EPA/MICHAEL NELSON
Debel Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski, rozstawiony z numerem szóstym, przegrał z hiszpańskimi tenisistami Markiem Lopezem i Rafaelem Nadalem 2:6, 0:6 w półfinale turnieju rangi ATP Masters 1000 w Indian Wells (z pulą nagród 4 828 050 dol.).

W pierwszym secie wyrównana gra toczyła się do stanu 2:2, a w tym czasie nie doszło do żadnych przełamań serwisów. Od tego momentu jednak Polacy nie zdołali już zdobyć gema i przegrali dziesięć kolejnych oraz trwający 53 minuty mecz. Trzykrotnie podanie stracił Matkowski, dwa razy Fyrstenberg.

Wcześniej zawodnicy Siemens AGD Tennis Polska wygrali w imprezie dwa mecze w super tie-breakach. Natomiast w ćwierćfinale nie wyszli na kort, bowiem otrzymali walkowera od amerykańskich braci Boba i Mike'a Bryanów (1.). To skutek wirusa żołądkowo-jelitowego, który dopadł kilkunastu tenisistów i tenisistki w Indian Wells, w tym Mike'a. Natomiast Lopez i Nadal wyeliminowali w 1/4 finału tegorocznych triumfatorów wielkoszlemowego Australian Open - Leandera Paesa z Indii i  Czecha Radka Stepanka (7.) 6:3, 7:6 (7-5). Już w pierwszej rundzie Hiszpanie sprawili sporą niespodziankę wygrywając z Francuzem Michaelem Llodrą i Serbem Nenadem Zimonjicem (nr3.) 6:4, 6:4.

Fyrstenberg i Matkowski zdobyli premię w wysokości 55 tysięcy dolarów do podziału oraz po 360 punktów do rankingów deblowych. Teraz udadzą się do Miami, gdzie w przyszłym tygodniu rozpocznie kolejny turniej rangi ATP Masters 1000. W Indian Wells swoich sił w grze podwójnej spróbował Łukasz Kubot, razem z Czechem Tomasem Berdychem, siódmym singlistą w rankingu ATP World Tour. Nie mieli szczęścia w losowaniu, bowiem trafili w pierwszej rundzie na Szweda Roberta Lindstedta oraz Rumuna Horię Tecau (nr 4.) i w  niedzielę przegrali 3:6, 5:7.

Kubot startował również w singlu. Na początek wygrał 6:4, 6:2 z  Chorwatem Ivo Karlovicem. Natomiast w drugiej rundzie poniósł w sobotę porażkę z Amerykaninem Andym Roddickiem (nr 30) 6:4, 6:7 (5-7), 3:6.