Śląsk goni Legię

Śląsk lepszy od Cracovii (fot. PAP/Maciej Kulczyński)
Po dwóch bramkach Sebastiana Mili Śląsk Wrocław pokonał Cracovię 3:0.
Wrocławianie przystąpili do meczu osłabieni brakiem kontuzjowanych Marka Wasiluka, Piotra Ćwielonga i zawieszonego za uderzenie rywala w poprzednim meczu Jarosława Fojuta. Cracovia przyjechała do Wrocławia m.in. bez kontuzjowanych Saidiego Ntibazonkizy, Arkadiusza Radomskiego i wciąż dochodzącego do siebie po urazie kostki Aleksandra Suworowa. Przed rozpoczęciem meczu nowy wrocławski stadion został poświęcony przez kardynała Henryka Gulbinowicza.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy w czwartej minucie cieszyli się ze zdobycia bramki. Po znakomitym podaniu Sebastiana Dudka, Wojciech Kaczmarek faulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Cristiana Omara Diaza. Sędzia bez wahania wskazał na "jedenastkę", którą na bramkę zamienił sam poszkodowany.

Po stracie gola goście nie rezygnowali z ataków. Na bramkę Mariana Kelemena z dystansu uderzali m.in. Sebastian Szałachowski i Sebastian Steblecki. W odpowiedzi Diaz z ostrego konta trafił w poprzeczkę. W 21. minucie krakowianie nie mieli już tyle szczęścia. Łukasz Madej przedarł się prawą stroną boiska, podał do wbiegającego w pole karne Sebastiana Mili, który strzałem w długi róg bez większych problemów pokonał Kaczmarka. Tuż przed przerwą kapitan Śląska zdobył swoją drugą bramkę wykorzystując dokładne podanie Tadeusza Sochy.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło. Gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Goście mieli natomiast spore problemy z wykończeniem swoich akcji ofensywnych. Podopieczni trenera Tomasza Kafarskiego najbliżej zdobycia bramki byli w 74. minucie, kiedy to Vladimir Boljevic z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i Śląsk odniósł pierwsze w tym roku zwycięstwo. Do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa wrocławianie tracą punkt.

Śląsk Wrocław - Cracovia Kraków 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Cristian Omar Diaz (4-karny), 2:0 Sebastian Mila (22), 3:0 Sebastian Mila (45).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Dariusz Pietrasiak, Sebastian Dudek. Cracovia Kraków: Krzysztof Nykiel.

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 12 000.

Śląsk Wrocław: Marian Kelemen - Tadeusz Socha, Piotr Celeban, Dariusz Pietrasiak, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota, Sebastian Dudek, Przemysław Kaźmierczak, Sebastian Mila (75. Mateusz Cetnarski), Łukasz Madej (86. Patrik Mraz) - Cristian Omar Diaz (75. Johan Voskamp).

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Krzysztof Nykiel, Jan Hosek (46. Milos Kosanovic), Mateusz Żytko, Hesdey Suart (46. Bartłomiej Dudzic) - Sebastian Szałachowski, Mateusz Bartczak (72. Marcin Budziński), Andraz Struna, Vladimir Boljevic, Sebastian Steblecki - Koen van der Biezen.