Juventus wyrzucił Milan z Pucharu Włoch i zagra w finale

Juventus wyrzucił Milan z Pucharu Włoch i zagra w finale

Juventus Turyn awansował do finału piłkarskiego Pucharu Włoch. W rewanżowym meczu półfinałowym zremisował u siebie po dogrywce z liderem ekstraklasy - Milanem 2:2. Pierwsze spotkanie "Stara Dama" wygrała na wyjeździe 2:1.

We wtorkowym rewanżu drużyna z Turynu prowadziła od 28. minuty po  golu 37-letniego Alessandro Del Piero, ale w drugiej połowie mediolańczycy odpowiedzieli trafieniami Algierczyka Djamela Mesbaha i  Argentyńczyka Maxiego Lopeza.

Wynik 2:1 dla Milanu oznaczał konieczność dogrywki, z której zwycięsko wyszedł Juventus. Bramkę na wagę remisu i awansu zdobył w 96. minucie strzałem z dalszej odległości Czarnogórzec Mirko Vucinic.

W finale 20 maja rywalem drużyny z Turynu będzie zwycięzca środowego półfinału między SSC Napoli i Sieną. Pierwsze spotkanie drużyna z  Neapolu przegrała 1:2.