Napoli i Juventus powalczą o Puchar Włoch

Napoli i Juventus powalczą o Puchar Włoch

SSC Napoli zagra w finale Pucharu Włoch (fot. EPA/CIRO FUSCO/PAP)
Juventus Turyn i SSC Napoli zagrają w finale piłkarskiego Pucharu Włoch, który zaplanowany jest na 20 maja. 21 marca awans do finału wywalczyło Napoli, które po przegranej w pierwszym meczu 1:2, pokonało u siebie Sienę 2:0.
Bohaterem spotkania został po raz kolejny urugwajski napastnik Edinson Cavani - 25-letni zawodnik w 30 minucie odebrał piłkę przeciwnikowi i przeprowadził indywidualną akcję zakończoną zdobyciem bramki. Dwadzieścia minut wcześniej samobójczego gola strzelił kapitan Sieny Simone Vergassola.

Juventus do finału dostał się 20 marca, w rewanżowym meczu remisując w Milanem 2:2. Pierwsze spotkanie "Stara Dama" wygrała na wyjeździe 2:1. W rewanżu drużyna z Turynu prowadziła od 28 minuty po  golu 37-letniego Alessandro Del Piero, ale w drugiej połowie mediolańczycy odpowiedzieli trafieniami Algierczyka Djamela Mesbaha i  Argentyńczyka Maxiego Lopeza. Wynik 2:1 dla Milanu oznaczał konieczność dogrywki, z której zwycięsko wyszedł Juventus. Bramkę na wagę remisu i awansu zdobył w 96 minucie strzałem z dalszej odległości Czarnogórzec Mirko Vucinic.