"Polska" Borussia w finale zagra z Bayernem

"Polska" Borussia w finale zagra z Bayernem

Franck Ribery strzelił z karnego i się ucieszył (fot. EPA/Roland Weihrauch/PAP)
Bayern Monachium po raz 18. w historii zagra w finale Pucharu Niemiec. W rzutach karnych wyeliminował Borussię Moenchengladbach 4:2. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce był remis 0:0. Dzień wcześniej awans zapewniła sobie Borussia Dortmund.
Dla Bayernu było to szczególne spotkanie, ponieważ ekipa z Moenchengladbach w tym sezonie już dwukrotnie pokonała podopiecznych Juppa Heynckesa. Po bezbramkowych 120 minutach tragicznymi postaciami w zespole gospodarzy zostali Brazylijczyk Dante i Norweg Havard Nordtveit, którzy pomylili się w decydujących rzutach karnych.

Kibice powinni być zadowoleni z widowiska. Mimo że bramki nie padły przez ponad dwie godziny, to ofensywnych akcji nie brakowało. Obie drużyny zaprezentowały się z dobrej strony, ale brakowało im skuteczności i sprytu w ostatnim momencie.

Dzień wcześniej awans do półfinału wywalczyła Borussia Dortmund z trzema reprezentantami Polski w składzie: Łukaszem Piszczkiem, Jakubem Błaszczykowskim i Robertem Lewandowskim. Bohaterem został Ilkay Guendogan, który na kilka sekund przed zakończeniem dogrywki zapewnił zespołowi zwycięstwo w wyjazdowym meczu półfinałowym nad Greuther Fuerth 1:0.

Zespół z Dortmundu ma w dorobku dwa triumfy w Pucharze Niemiec, jednak ostatnie w 1989 roku. Cztery lata temu grał w finale, ale przegrał po dogrywce z Bayernem Monachium 1:2. 12 maja w Berlinie dojdzie do powtórki tamtego meczu.