Kibice odebrali Panathinaikosowi pięć punktów

Mecz Panathinaikos-Olympiakos został przerwany przy wyniku 1:0 dla gości (fot. EPA/SPYROS CHORCHOUBAS/PAP)
Pięć punktów ujemnych oraz cztery spotkania przy pustych trybunach - to kara, jaką piłkarska Superliga Grecji nałożyła na Panathinaikos Ateny za wybryki kibiców, które doprowadziły 18 marca do przerwania meczu derbowego z Olympiakosem Pireus. Ponadto Panathinaikos jako gospodarz spotkania na Stadionie Olimpijskim musi zapłacić ponad ćwierć miliona euro kary, a wynik meczu został zweryfikowany jako walkower 3:0 dla Olympiakosu.
Karę ujemnych punktów rozłożono "Koniczynkom" na dwa sezony - trzy zostaną odjęte od aktualnego dorobku, a z dwoma na minusie rozpoczną następny. Zamieszki do jakich doszło w czasie rozgrywanego w Atenach meczu były jednymi z najpoważniejszych w ostatnich latach. Z powodu starć pseudokibiców z policją druga połowa rozpoczęła się z 45-minutowym opóźnieniem, a następnie spotkanie przerwano.

W przerwie, przy remisie 0:0, na stadion wdarło się kilkaset osób bez biletów, a w kierunku policji posypały się kamienie i butelki. Funkcjonariusze użyli z kolei gazu łzawiącego. Później po zdobyciu gola przez Olympiakos na boisko poleciały koktajle Mołotowa, a na trybunach płomienie pojawiły się w 30 miejscach. 57 fanów zostało zatrzymanych, a  20 policjantów trafiło do szpitala.

Pięć kolejek przed zakończeniem rozgrywek prowadzący w tabeli Olympiakos ma 10 pkt przewagi nad lokalnym rywalem i jest bardzo blisko zapewnienia sobie 39 w historii tytułu mistrza Grecji.