Zagłębie lepsze od ŁKS-u w meczu o sześć punktów

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w meczu o sześć punktów

W meczu o "sześć" punktów wygrało Zagłębie. Po zwycięstwie w Łodzi przewaga drużyny z Lubina nad strefą spadkową wzrosła do sześciu punktów. Natomiast sytuacja łodzian stała się bardzo trudna, choć menadżer zespołu Piotr Świerczewski przekonywał po meczu, że "jeszcze nic nie jest stracone".

O pierwszej połowie kibice mogli tylko powiedzieć, że się odbyła. Obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji do  oddania celnego strzału. Gra przez większość czasu toczyła się w środku pola, a kiedy zawodnicy jednej lub drugiej drużyny zbliżali się do pola karnego przeciwnika, ich akcje były przerywane.

O wiele ciekawsza i pełna dramaturgii była druga połowa. Przez pierwszą jej część szanse na strzelenie gola mieli zarówno zawodnicy gospodarzy - Marek Saganowski i Mateusz Stąporski, jak i gości - Elton Lira i Szymon Pawłowski. W 79. minucie kapitalnym uderzeniem z ok. 25 metrów popisał się Jiri Bilek i zespół Zagłębia objął prowadzenie.

Goście cieszyli się z prowadzenia kilka minut, bo 82 minucie z rzutu karnego do remisu doprowadził Ronald Gercaliu. Wcześniej w polu karnym faulowany był Wojciech Łobodziński. Po tej bramce piłkarze ŁKS uwierzyli w swoją szansę, tym bardziej, że od 88. minuty grali z przewaga jednego zawodnika. Po drugiej żótej kartce boisko opuścił Bartosz Romaniak. Tymczasem już w doliczonym czasie gry, po rzucie rożnym wykonywanym przez gości, sędzia dopatrzył się faulu ze strony gospodarzy i  podyktował rzut karny. Jego pewnym wykonawcą był Szymon Pawłowski.

ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Jiri Bilek (79), 1:1 Ronald Gercaliu (82-karny), 1:2 Szymon Pawłowski (90-karny).

Żółta kartka - ŁKS Łódź: Artur Gieraga. KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak, Bartosz Rymaniak, Arkadiusz Woźniak. Czerwona kartka za  drugą żółtą - KGHM Zagłębie Lubin: Bartosz Rymaniak (88).

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa). Widzów 3 200.

ŁKS Łódź: Bogusław Wyparło - Artur Gieraga, Piotr Klepczarek II, Michał Łabędzki, Ronald Gercaliu - Antoni Łukasiewicz, Olegs Laizans, Grzegorz Bonin (64. Wojciech Łobodziński), Maciej Iwański, Marek Saganowski (78. Agwan Papikyan) - Mateusz Stąporski (74. Marcin Mięciel).

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Csaba Horvath (24. Bartosz Rymaniak), Costa Nhamoinesu - Patryk Rachwał (64. Ivan Hodur), Jiri Bilek, Szymon Pawłowski, Łukasz Hanzel, Elton Lira - Darvydas Sernas (90+3. Kamil Wilczek).