Bayern wygrywa i goni Borussię. Boenisch w końcu zagrał

Bayern wygrywa i goni Borussię. Boenisch w końcu zagrał

Bayern wygrał i goni Borussię, fot. PAP/EPA/ANDREAS GEBERT
Sebastian Boenisch z Werderu Brema zagrał dwanaście minut w meczu 27. kolejki niemieckiej ekstraklasy z Augsburgiem (1:1). To pierwszy ligowy występ piłkarza reprezentacji Polski od sierpnia 2010 roku. Wicelider Bayern Monachium pokonał Hannover 2:1.

Boenisch po kłopotach związanych z kolanem wracał do treningów już kilkakrotnie, zagrał nawet w końcówce lutowego meczu z Portugalią w  Warszawie (0:0), ale w Bundeslidze wystąpił po raz pierwszy od ponad półtora roku.

To dobra wiadomość dla selekcjonera Franciszka Smudy, jednak sam zawodnik nie będzie miło wspominał sobotniego meczu. Gdy wchodził na  boisko w 78. minucie, Werder prowadził 1:0, ale w doliczonym czasie stracił zwycięstwo. W spotkaniu FSV Mainz z przedostatnią Herthą Berlin (1:3) do 75. minuty w drużynie gospodarzy grał Eugen Polanski.

Kolejny mecz przegrał ostatni w tabeli Kaiserslautern, tym razem 0:2 z  inną drużyną walczącą o utrzymanie - Freiburgiem. W pokonanym zespole całe spotkanie rozegrał Ariel Borysiuk (żółta kartka), a w 72. minucie na boisko wszedł Jakub Świerczok.

Wicelider Bayern po golach Toniego Kroosa i Mario Gomeza pokonał Hannover 2:1 i do prowadzącej Borussii Dortmund traci tylko dwa punkty. Zespół Roberta Lewandowskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Łukasza Piszczka w niedzielę zagra na wyjeździe z FC Koeln (Sławomir Peszko).