Turniej WTA w Miami: Radwańska rozbiła rywalkę

Turniej WTA w Miami: Radwańska rozbiła rywalkę

Agnieszka Radwańska ma powody do radości - jest w wysokiej formie o czym świadczy wygrany zaledwie po 67 minutach mecz trzeciej rundy turnieju WTA w Miami (fot. EPA/ANDREW GOMBERT/PAP)
Agnieszka Radwańska bez straty seta awansowała do 1/8 finału turnieju WTA Tour rangi Premier I na twardych kortach w Miami. Polska tenisistka pokonała w trzeciej rundzie turnieju Hiszpankę Silvię Soler-Espinosę 6:1, 6:2.
Na otwarcie meczu 23-letnia krakowianka zdobyła trzy gemy, w tym w  drugim wykorzystała już pierwszą szansę na przełamanie podania rywalki. Hiszpanka, obecnie 72 w rankingu WTA Tour, utrzymała swój serwis na  1:3, ale to było wszystko, co udało jej się zdobyć w pierwszym secie, trwającym 29 minut. Soler-Espinosa nie była w stanie obronić żadnego z dwóch "break pointów". W sumie Radwańska wygrała kolejnych siedem gemów, co pozwoliło jej objąć prowadzenie 4:0 w drugiej partii. Wtedy nastąpił krótki zryw Soler-Espinosy, która wyszła na 2:4, by zaraz po tym przegrać swoje podanie. Przy stanie 5:2 serwująca Polka odskoczyła na 40-15, po czym zakończyła spotkanie po blisko 67 minutach, wykorzystując pierwszego meczbola.

Kolejną rywalką krakowianki będzie również Hiszpanka - 18-letnia Garbine Muguruza-Blanco, 208 tenisistka świata, która do turnieju głównego przebiła się przez eliminacje. Później w drugiej rundzie wyeliminowała rozstawioną z numerem dziewiątym Rosjankę Wierę Zwonariewą, a w  trzeciej rundzie - Włoszkę Flavię Pennettę 6:2, 1:6, 7:6 (8-6).