Polka wicemistrzynią żeglarskich mistrzostw świata

To drugi srebrny meda mistrzostw światal w karierze Zofii Klepackiej (fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET/PAP)
Zofia Noceti-Klepacka zdobyła srebrny medal żeglarskich mistrzostw świata w Hiszpanii w deskowej klasie RS:X. Maja Dziarnowska zajęła piąte miejsce. Tytuł obroniła Lee Korzits z Izraela.

To drugi srebrny medal 26-letniej Noceti-Klepackiej. W poprzednich mistrzostwach świata, w grudniu w Australii, również była druga za  Korzits, a w 2007 roku, w Portugalii, wywalczyła złoty.

W gronie najlepszych zawodników wśród mężczyzn, na siódmej pozycji, uplasował się Przemysław Miarczyński, na 10. Piotr Myszka, a na 11. - Michał Majewski. Zwyciężył Francuz Julien Bontemps.

28 marca organizatorzy regat planowali przeprowadzić po jednym wyścigu dla 10 najlepszych zawodniczek i zawodników oraz po jednym dla  pozostałych uczestników. Jednak z powodu zbyt silnego wiatru, nie odbył się żaden. Wcześniej rozegrano 10 wyścigów.

Zawodniczka YKP Warszawa po raz trzeci, a Miarczyński po raz czwarty, reprezentować będą Polskę w igrzyskach olimpijskich.